Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ROBOTEK

ROBOTEK 2024 BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

ROBOTEK 2024 başvuru süresi 11 Şubat 2024 Pazar Saat 23:00'e kadar uzatılmıştır. Daha önce proje başvurusu yapan takımlar, proje bilgilerini ve rapor dosyalarını güncelleyebilirler.
ROBOTEK 2024 BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

AMAÇ:
Öğrencilerin günümüz robotik ve kodlama teknolojilerini kullanarak insanlık yararına robotik projeler ve eğitim yazılımları üretmeleri Öğrencilerin Türkiye'yi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyabilecek bilimsel düşünceye sahip lider bireyler olarak yetiştirilmeleri, bilimsel süreçleri uygulayarak proje deneyim edinmeleri

KAPSAM:
Bu yarışma Rize ili genelindeki resmi/özel tüm ortaokul ve liseleri kapsar. Bünyesinde ortaokul ve lise olan okullar; ortaokul kademesi için ortaokul kategorisine, lise kademesi için de lise kategorisine başvuru yapabilir.

YARIŞMA ESASLARI:

  • Yarışmaya takım olarak da başvuru yaapılmalıdır. Ortaokul takımları kendi arasında, lise takımları da kendi arasında değerlendirilecektir. Ödüller ortaokul ve lise takımlarına ayrı ayrı verilecektir.
  • Proje gruplarında en az iki,  en fazla üç öğrenci çalışabilir. Her projede danışman olmak zorundadır.
  • Yarışmacı, başvuru yapmadan önce yarışma hakkındaki tüm açıklamaları ve katılım koşullarını okuyup onaylamak suretiyle yarışmaya katılabilecektir.
  • Yarışmaya katılan birey ya da grupların Türkçe bir takım ismi belirleyip, projeyi tanıtan bir afiş hazırlayarak yarışmaya katılmaları gerekmektedir. Afişler sadece finale kalan öğrenciler içindir ve detayları daha sonra paylaşılacaktır.
  • Projeler; sosyal bir etkiye sahip, yenilikçi, uygulanabilir ve özgün olmalıdır.
  • Öğretmenin öğrencileri yönlendirmek yerine onlar adına karar alması ve uygulama yapması özgüvenlerini zedeleyeceği gibi proje çalışmalarıyla oluşturulmak istenen eğitim-öğretim süreçlerini aksatacaktır. Bu bağlamda öğrencinin yapmadığı tespit edilen projeler elenecektir.
  • Ödüller takım adına verilecektir.
  • Juri üyelerinin kararı kesindir, sonuçlara itiraz edilemez.
  • Katılan her takım açacağı proje tanıtım stantından kendisi sorumludur.

Bu yarışma ile Rize İl ve ilçelerindeki tüm öğrencilerin; Türkiye'yi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyabilecek bilimsel düşünceye sahip lider bireyler olarak yetiştirilmeleri, bilimsel süreçleri uygulayarak proje deneyim edinmeleri, İlgi ve yetenekleri doğrultusunda edindikleri bilgi ve becerileri farklı alanlarda kullanabilmeleri, girişimcilik, bilimsel düşünme, yaratıcı zekâ ve rekabet bilinçlerini geliştirebilmeleri, Ekip halinde çalışma deneyimi kazanmaları, bilgi teknolojilerini kullanmaları, Yerel teknik sorunlara pratik çözümler bulabilmeleri, kalite ve verimlilik bilincini geliştirmeleri, Günümüzün ihtiyaçlarına yanıt veren, deneyim temelli yeni eğitim becerisi ve takım halinde çalışma becerisi kazanmaları Proje tasarlama, oluşturma, geliştirme, uygulama ve sunma deneyimi edinmeleri hedeflenmektedir.

Öğrencilerin günümüz robotik ve kodlama teknolojilerini kullanarak insanlık yararına robotik projeler  üretmeleri Türkiye'yi çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyabilecek bilimsel düşünceye sahip lider bireyler olarak yetiştirilmeleri, bilimsel süreçleri uygulayarak proje deneyim edinmeleri amacıyla düzenlenen ROBOTEK yarışması 2024 yılı için başvuruları başladı.

SON BAŞVURU TARİHİ: 11 ŞUBAT 2024 PAZAR

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 No 346 - 0464 280 5371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.