Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ROBOTEK

RİZE'DE BİR İLK: ROBOTEK ŞENLİĞİ

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Rize'de ilk defa bir "ROBOTEK Şenliği" gerçekleştirmek için hazırlıklarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Şenliğimizde neler var neler...
RİZE'DE BİR İLK: ROBOTEK ŞENLİĞİ

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Rize'de ilk defa bir "ROBOTEK Şenliği" gerçekleştirmek için hazırlıklarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz.

Şenliğimizde neler var neler...

İlimiz genelindeki Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alan tüm okullarımız ziyaretçilere okullarını tanıtacaklar. Ayrıca bakanlığımızın özel düzenlemeler ile dikkat çektiği Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz de katılımcılara kendilerini anlatma fırsatı bulacaklar.

Bitti mi? Tabii ki Hayır...

ROBOTEK şenliğimizde ilimiz genelindeki Ortaokul ve liselerimizin katıldığı ve toplam 76 projenin başvurduğu Rize Okullar Arası Bilişim ve Teknoloji Yarışması ( ROBOTEK) yarışmasının 23 finalist projesinin  değerlendirmesi ve ödül töreni gerçekleştirilecektir.

 

Daha bitmedi... 

Kodla Rize Projesinin de hem finali hem de ödül törenini gerçekleştireceğiz... KodlaRize kapsamında 10 proje sergilenecek...

Dahası da var...

Metaverse ile katılımcılarımızı tanıştırıp, 3B Kalem ile farklı deneyimler yaşatmayı amaçlıyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin kontrol ettiği robotların yapacağı "Balon Patlatma Yarışması" ve tabii ki "Robotlar Futbol Oyunu" da katılımcıların beğenisine sunulacak.

03-07-2022

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 No 346 - 0464 280 5371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.